Martina B:
„Šaty jsem šila poprvé. Velmi mi pomohl videonavod a skvělé jsou sesazovaci značky. Díky jim jsem neprehodila rukav, což se mi málem přihodilo. Šilo se mi dobře, leč pomalu, abych neudělala chybu. Pro opatrnost jsem šila 42, ale pak životek trochu projmula po vyzkoušení,zbytek steihla ve 42.Po celem usiti jsou šaty trošku větší než se mi zprvu zdálo. Příště rovnou zvolím 40. Vychazela mi podle tabulek na moji postavu ale když jsem měřila strih a jiné moje šaty, zdal se mi maly a raději strihla 42. Rukavy jsem strihla delší a zakoncila sirokym lemem, aby byly spise 3/4. Měla jsem 2,5m šíře 165cm a vyšlo mi na moje šaty, pak holcickam jednodušší podle vlastního strihu dle saticek a nakonec ještě vyzbylo pro chlapa, ikdyž jen kousek. V kombinaci s jednobarevkou je triko skvělé a máme nejen Vánoční rodinný set. Díky za motivaci, chytlo mne to. Původně jsem chtěla jen šaty pro sebe😁“
Sdílejte radost z šití a získejte střihy zdarma
Ušili jste něco podle našich střihů? Pochlubte se na sociálních sítích, v šicích facebookových skupinách nebo na instagramu a pomozte nám šířit Živé střihy dál.
- Najděte svůj speciální odkaz u vašeho střihu v záložce MOJE (musíte být přihlášeni).
- Sdílejte fotku svého výrobku společně s tímto odkazem. Nebo jen odkaz - třeba v komentářích
- Z každé objednávky, která přes váš odkaz přijde, získáte 10% podíl do virtuální peněženky.
A jako bonus každý měsíc odměníme první 3 švadlenky s největším počtem prokliků střihem zdarma. Vítězky z minulého měsíce (2026-5) jsou Pe.Re., Kr.Sh., Pe.Vl..
Aktuální pořadí pro tento měsíc 2026-6:- Pe.Re., 278 x prokliků, 73d4cd6b
- Pe.Vl., 45 x prokliků, e01fe0e8
- Ma.Ju., 37 x prokliků, 745383b0
- Kr.Sh., 25 x prokliků, de60f1c1
- An.Sv., 4 x prokliků, 11903b26
Kateřina Jandovská:
„Šilo se to hezky díky podrobnému fotonávodu a popiskům. V průkrčníku se mi to nepřekrývalo, asi jsem něco po... , jinak vše podle plánu 👍, na přední díl jsem dala klokaní kapsu.“
Kateřina Jandovská:
„Rukavice jsou krásné, vypadají profesionálně, syn je má rád. Šití mi dalo zabrat, ale díky návodu se dalo zvládnout.“
„Střih je bezvadný, na ušití rychlovka, šaty jsou slušivé. :) Zvolila jsem splývavější materiál, takže je vršek volnější, příště raději teplákovinu. I přesto šaty velmi ráda nosím.“
by Lucky U.:
„“
by Lucky U.:
„Šila se parádně. Mám několik dospěláckých a na dětskou jsem se těšila. 😊“
Vladka:
„Kalhotky jsou úplná pecka. Myslela jsem si, že nic tak titěrného nemůžu dát, ale jde to hladce a je to rychlovka. Spotřebovávám tím míní zbytky lemovaček, napletu i ozdobných gumicek
Nohavicky - lemovaci pruzenka
Pas - naplet“
Vlaďka:
„Šaty i legínky se šily samy. Velikost mi sedí na různé panenky (velikost nevím, ale jedna menší a druhá větší a obě s měkkým bříškem). Nemám doma suchý zip, tak dozadu bouchnu patentek.“
MS:
„První Pavlíny, je to opravdu velice pohodlná záležitost. Střih konfigurován - mám úzká ramena a proto odstával výstřih - po zúžení šíře ramen se problém vyřešil. Sukni jsem chtěla lemovat, ale nebylo dost látky, tak jsem ji pouze zahnula. Těším se na další Pavlíny! :)“
Elena:
„Výborný střih s důkladném video postupem k šití.“
BH:
„"Mamíííí, já mám sníh v botéééch!" Tak maminka nelenila a než se dovařila večeře byly návleky na světě.
Šilo se jako po másle, ostatně jako u všech vašich střihů. Šila jsem na velikost boty 30, ale musela jsem o 5 cm rozšiřovat, protože sněhule a softshellové kalhoty s beránkem jsou opravdu široké :-) Příště přidám i na výšku.“
MS:
„Šila jsem již třetí a opět se šilo skvěle.“
MS:
„Šila jsem již druhou a opět super... Moc děkuji za střihy, nemají chybu...“
milakohn:
„Trefa do černého, delší dobu jsem řešila, jak udělat tak malé oblečky. Kalhoty jsem měla vyřešené (buggy vel. 50 - trochu zmenšené), ale teď mám skvělé střihy ve správné velikosti, vše perfektně sedí. Doplněno čepičkami pro nedonošené děti.“
LH:
„Další životriko, tentokrát konfigurace na dceru :)“
LH:
„Moc děkuji za skvělé natočeny videonavod a především vysvětlení prukrcniku, šila jsem již mnoho triček, ale až nyní chápu, kde jsem obcas chybovala a musela parat :) (měla jsem buď širší proužek nebo špatně zvolenou délku vzhledem k pružnosti materiálu). Děkuji za precizní vysvětlení“
Lucka K.:
„Super návod ,kalhoty v nakonfigurovaných velikostech sedí jako ulité“
MG:
„Opět skvělý střih i návod. Ještě žádnou z mikin co jsem kdy šila jsem neušila tak rychle jako podle Vašeho návodu! Upravila jsem si jen přední díl tak, aby se nemusel řasit do sedla a bylo možné jej použít jako verzi pro kluky. Mikina krásně sedí!! Tepláky na fotce jsou podle Vašeho střihu "Kamil" a tričko podle střihu "Životriko" Mockrát děkuji za vaše střihy, které se dají upravovat na míru a obsahují přídavky na švy a je možné tisknout každou velikost samostatně !!!!“
MG:
„Opět velká spokojenost, tentokrát jsem stříhla z teplákoviny, přední díl v jednom kuse, záševky na kolenou jsem ponechala, zadní část nohavice je ze dvou dílů a zakončila jsem do nápletu.“
ZuzaVi:
„Strihy sú super. Krásne sa dajú použiť zbytky 🙂“