MR:
„šilo se suprově jako vždycky, ale bohužel jsem neměla dost látky na dlouhý rukáv, takže je jen 3/4. A příště ho také zúžím. Tohle byla standardní velikost.
Mamka nechtěla dole náplet takže zakončeno jen zahrnutím.“
Sdílejte radost z šití a získejte střihy zdarma
Ušili jste něco podle našich střihů? Pochlubte se na sociálních sítích, v šicích facebookových skupinách nebo na instagramu a pomozte nám šířit Živé střihy dál.
- Najděte svůj speciální odkaz u vašeho střihu v záložce MOJE (musíte být přihlášeni).
- Sdílejte fotku svého výrobku společně s tímto odkazem. Nebo jen odkaz - třeba v komentářích
- Z každé objednávky, která přes váš odkaz přijde, získáte 10% podíl do virtuální peněženky.
A jako bonus každý měsíc odměníme první 3 švadlenky s největším počtem prokliků střihem zdarma. Vítězky z minulého měsíce (2026-5) jsou Pe.Re., Kr.Sh., Pe.Vl..
Aktuální pořadí pro tento měsíc 2026-6:- Pe.Re., 273 x prokliků, 73d4cd6b
- Pe.Vl., 41 x prokliků, e01fe0e8
- Ma.Ju., 37 x prokliků, 745383b0
- Kr.Sh., 24 x prokliků, de60f1c1
- An.Sv., 4 x prokliků, 11903b26
LH:
„Sedí hezky, jen průkrčník mám těsnější - příště zvětším :)“
ZR:
„Zimní varianta trička/tílka Laura. V prosinci nastupuji do nové práce, kde je snad celoročně zima a tak je potřeba se na to už teď vybavit funkčním prádlem.
Vzorované merino a naprosto úžasně heboučká a jemná saténová pruženka 4 cm na vnitřní podprsenku.
Děkuji za úžasný střih a možnost konfigurace k dokonalosti.“
PK:
„Střih a návod opět perfektní. Zamotala jsem se do přišití ramínek, aby nebyly vidět atřižené konce pruženky (kdybych na návod koukala na počítači, ulehčilo by mi to). Díky řasení opravdu pěkně sedí. Jelikož tílka v zimě ráda nosím jako spodní vrstvu, jsem nadšená z délky (záda budou pěkně v teple). Těším se na další.“
KS:
„Šilo se moc dobře a rychle :) Jednoduchý střih. Pro syna pohodlné i v zimě pod kalhoty.“
RV:
„Šití bylo jednoduché a celkem rychlé. Taška je pevná a hlavně veliká:)“
Alena:
„Šilo se dobře, jen ta bavlna se po vyprání příšerně roluje 😂 Trika budou dvě, pro kamarádku je to překvapeni, obě jsme hezky narostlé, jen ona má menší prsa, tak jsem vynechala prsní záševek, aby jí to netrčelo, a udělala volnější linii kolem pasu a boků“
Alena:
„Šilo se dobře, jen ta bavlna se po vyprání příšerně roluje 😂 Trika budou dvě, pro kamarádku je to překvapeni, obě jsme hezky narostlé, jen ona má menší prsa, tak jsem vynechala prsní záševek, aby jí to netrčelo, a udělala volnější linii kolem pasu a boků“
Petra:
„Návod byl názorný a krásně srozumitelný. Za chvilku bylo ušité a manželova radost veliká. Velikost podle videa krásně sedí na prohřátí krku a ramen. Velmi oceňuji, že je polštářek ze dvou částí, takže se dá potah krásně vyprat.“
MP:
„Šila jsem na obyčejném šicím stroji. Videonávod je výborný.“
MP:
„Šila jsem ji poprvé. Perfektní videonávod.“
„Kalhoty sedí výborně. Oceňuji vyšší sed (nelezou malé záda). Dcera je dlouhá a štíhlá, takže jsem konfigurovala užší a delší střih a sedí jí skvěle. Jako šicí začátečník jsem nadšená.“
„Úplně prvně šité saty v životě. Šily se hezky - super střih i video návod. U dalších budu muset upravit šíři ramen a délku.
Zkušební šaty s úpravou na kojení - nemají posádku, ale prouzek na polovinu s navleknutou gumou. Použila jsem nějaký stoletý těžký zebrovany uplet, co jsem měla doma.“
JK:
„“
MS:
„Oceňuji hlavně návod. Dosud jsem nikdy nevšívala rukáv do živůtku tímto stylem, ale má to svůj význam, asi u toho zůstanu:) Mikinu jsem konfigurovala na svou žirafí a ne úplně konfekční postavu. Vycházela jsem z nakonfigurovaného životrika e nějak to odhadla a na první pokus to není vůbec špatné. Příště asi doladím k dokonalosti. Střih se hodí spíše na vzorovanou látku, ale zrovna jsem žádnou neměla. Mám pocit, že na jednobarevné trošku více "lezou" prsní záševky. Příště bude vzorovaná:)“
Gabriela J.:
„Super střih, který je mi přesně na tělo - nikde není zbytečně volný :-)“
DS:
„Střih sedí perfektně. První ledvinka a určitě ne poslední. Vyztužená sežehleným vatelínem a podšitá.“
IK:
„Pavlíny jsem šila poprvé a už teď vím že ne naposledy. Šaty se šily krásně, návod byl srozumitelný. A už teď vím že budu šít i Pavlínky pro dceru“
JK:
„Na zavinovací šaty jsem se dlouho chystala, ale měla jsem strach, že je nezvládnu ušít. Když holky ze Živých střihů vytvořily nový střih, byla jsem nadšená a věděla, že se do nich konečně pustím. A ještě je budu mít přesně na svou postavu. Zvolila jsem levnější funkční úplet. Šila jsem dle videonávodu krůček po krůčku a poctivě zažehlovala. Šilo se mi dobře a mám z nich velkou radost a moc ráda je nosím. Moc děkuji za vaši práci.“
LH:
„Jednoduchý střih, rychlovka.“